Swim Perfect Or Rescue Team - Figielski to profesjonalnie wyszkolona kadra instruktorów pływania, zawodników i ratowników wodnych z całej Polski współpracująca z trenerem Grzegorzem Figielskim. Wiedzę, wieloletnie doświadczenie, oraz zamiłowanie pragną przekazać wszystkim osobom dla których pływanie jest przyjemnością, sposobem spędzania wolnego czasu, oraz źródłem zdrowia.

Działalność rozpoczęliśmy w 1986 roku od firmy handlowo-usługowej. W roku 1998 rozszerzyliśmy zakres usług o sport i rekreację w tym o naukę pływania oraz windsurfingu. W latach 2000-2005 firma pod nazwą „Delfig” była obecna na 4 pływalniach w Warszawie. Obsługiwaliśmy w skali miesiąca blisko 800 klientów.

Pod koniec 2005 roku firma przeszła reorganizację i jako SPORT-Figielski wzbogaciła zakres usług o sportowe ratownictwo wodne dzieci i młodzieży oraz pływanie Masters. W 2008 założyliśmy klub pływacki SPORT-Figielski WOPR Warszawa należący do Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego pod nr 44.

Posiadamy sekcję pływacką obejmującą grupy dla dzieci w wieku 8-10 lat i dla pływaków Masters, oraz sekcję sportowego ratownictwa wodnego obejmującą grupę dzieci, juniorów, seniorów oraz masters. Drużyna liczy obecnie ponad 190 osób.

Organizujemy ogólnopolskie zawody pływackie i ratownicze połączone z festynami dla dzieci i rodziców. Latem szkolimy młodych ratowników w Krynicy Morskiej. Organizujemy obozy letnie i zimowiska.