Nauka pływania dla dzieci obejmuje dwa rodzaje zajęć:
- nauka i doskonalenie pływania - zobacz mini-galerię nauki pływania dla dzieci
- sportowe ratownictwo wodne - zobacz mini-galerię sportowego ratownictwa wodnego dla dzieci

NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA
Dzieci mogą rozpocząć naukę pływania już jako niemowlęta. Od czwartego do ósmego miesiąca życia niemowlęta mają wrodzoną zdolność wstrzymywania oddechu podczas zanurzania pod wodę. Po tym okresie ta odruchowa zdolność zanika u dzieci, które nie pływały, ale utrzymuje się u niemowląt, które uczęszczały na zajęcia w wodzie. Maluchy, które ukończyły ósmy miesiąc życia, wciąż mogą rozpocząć naukę pływania, ale wymaga to dłuższego czasu, ponieważ muszą od nowa posiąść umiejętność wstrzymywania oddechu pod wodą.

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnym szkolnym uczą się pływać głównie przez zabawę i rywalizację. Dlatego nauka pływania w tym wieku przebiega najlepiej w niewielkich grupkach. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem licznych kolorowych sprzętów. Należą do nich "skarby" do wyławiania z dna basenu, jak muszelki i kolorowe rybki. Ponadto bardzo przydatne są sprzęty do oswajania dzieci z zanurzaniem głowy pod wodę, do których należą np. wielkie piankowe materace, które dzieci usiłują zatopić ucząc się przy okazji wstrzymywania oddechu podczas wpadania do wody. Dzieci lubią również konkurencje "sportowe" z wykorzystaniem makaronów, piłek i kół ratunkowych.

Najbardziej oporni uczniowie zaczynają edukację pływacką od "łowienia ryb" z brzegu basenu. Obserwując bawiących się i pływających rówieśników szybko nabierają ochoty, żeby osobiście dołączyć do rozgrywającej się w wodzie rywalizacji.

Zobacz na filmach, jak pływają dzieci na początku nauki pływania u Grzegorza Figielskiego.SPORTOWE RATOWNICTWO WODNE

Sportowe ratownictwo wodne to nowa i bardzo urozmaicona dyscyplina sportu świetnie nadająca się dla dzieci. Ze względu na dużą ilość urozmaiconych konkurencji, umożliwia wszechstronny fizyczny rozwój dziecka. Pozwala na doskonałe opanowanie umiejętności pływania oraz nurkowania, ponieważ konkurencje obejmują pływanie z przeszkodami, holowanie manekina bez płetw i w płetwach (oczywiście po uprzednim wyłowieniu manekina z dna basenu), pływanie na deskach i kajakach ratowniczych, biegi po plaży oraz wiele innych. Dzieci mogą nawet startować w zawodach ratowniczych organizowanych kilka razy w roku i przy okazji obserwować startujących starszych zawodników.

WYMAGANIA:
- wiek od 8 do 13 lat
- odwaga i ogólna sprawność ruchowa
- umiejętność pływania minimum dwoma stylami

CEL ZAJĘĆ:
- wszechstronny rozwój fizyczny dziecka dostosowany do jego możliwości i umiejętności
- nauka bezpiecznych zachowań w wodzie
- doskonalenie technik pływackich
- pływanie pod powierzchnią wody
- skoki do wody
- poznawanie podstawowych konkurencji ratownictwa sportowego / rzut liną,
- pływanie na desce ratowniczej, holowanie manekina przy użyciu płetw i pasa ratowniczego, bieg po flagi i inne
- przygotowanie do egzaminów na kartę pływacką, specjalną kartę pływacką - żółty czepek, młodszego ratownika wodnego oraz do pływania na desce.

Zajęcia dla dzieci odbywają się INDYWIDUALNIE na pływalniach przy ul. Rokosowskiej 10, przy ul. Kasprzaka 1/3,  przy ul. Esperanto 5 oraz przy ul. Księcia Trojdena 2C lub W GRUPACH na pływalni przy ul. Inflanckiej 8. W przypadku zajęć indywidualnych mogą się one odbywać również na innych pływalniach po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i ceny. Zobacz baseny w Warszawie.INFORMACJA I ZAPISY NA ZAJĘCIA 
Jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia, wyślij zapytanie mailem na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub SMS-em na numer 794 38 88 42.

Zapoznaj się z 
PLANEM ZAJĘĆ 
Odwiedź nasze strony internetowe i dowiedz się więcej o 
zajęciach pływackich i ratowniczych dla dzieci oraz o imieninach i urodzinach na basenie dla dzieci.
Obejrzyj galerię zdjęć z kolonii w Krynicy Morskiej w 
20112010 i w 2009 roku, z zimowiska w Kasinie Wielkiej 2010 i w 2011 roku, z nauki pływania dla dzieci i dla dorosłych, z organizowanych na basenie urodzin oraz z zawodów w sportowym ratownictwie wodnym dla dzieci (8-12 lat) CENNIK

Zapoznaj się z CENNIKIEM INDYWIDUALNEJ NAUKI PŁYWANIA
Płatność za każdą lekcję przed zajęciami na płycie basenu do rąk trenera. Cena obejmuje 1 lekcję z trenerem pływania, wejście trenera na basen oraz ubezpieczenie OC. 

UWAGA! Cena za zajęcia NIE obejmuje kosztu wejścia na basen dla ucznia. Dlatego dla siebie lub dla dziecka należy wykupić bilet lub karnet na wejście. Informacja o biletach i karnetach: Pływalnia RokosowskaPływalnia KasprzakaPływalnia Esperanto i  Pływalnia Trojdena.

UWAGA! 24 godziny przed umówionymi zajęciami należy potwierdzić przyjście lub zgłosić rezygnację. W przypadku braku potwierdzenia przyjścia trener ma prawo zaproponować termin innemu uczniowi. Rezygnacja z udziału w umówionych wcześniej zajęciach na 24 godziny przed zajęciami jest bezpłatna. W przypadku potwierdzenia udziału w zajęciach uczeń jest zobowiązany do pokrycia kosztu zajęć, nawet w przypadku, gdy nie będzie w nich uczestniczył.  

UWAGA! Zajęcia rozpoczynają się punktualnie o umówionej godzinie, w wodzie.